Om oss

traningslara.se logo

För mer information om oss, tryck på länken om oss på toppen av sidan

Inloggning

Glömt ditt lösenord?

Inte medlem än? Registrera dig!

Copyright © traningslara.se
Materialet får skrivas ut och användas för personligt bruk och i skolundervisning i grundskola och gymnasiet. Användning i andra undervisningssyfte är ej tillåten utan tillstånd från författaren

Sidan är återigen anpassad för utskrift

Jag skulle skriva ut en artikel till en kund igår och märkte då att jag glömt anpassa sidan för utskrifter sen förra uppdateringen av designen. Detta är nu åtgärdat. När man numera skriver ut sidan så kommer man endast att skriva ut själva inlägget och bilder tillhörande det inlägget. Inga av menyerna eller kommentarerna kommer att vara med.

Som vanligt så är det alltid en massa jobb med att få saker och ting att fungera likadant på olika webbläsare så jag har gjort den enklaste möjliga lösningen. Det blir inte snyggt, men det är funktionellt :) Som vanligt så är det dock problem med IE 6 och detta är inget som jag tänker lägga någon tid på att försöka fixa. Om någon läsare känner att han eller hon har tiden så lägger jag gärna i ändringarna i koden sen.

Till sist vill jag bara be om ursäkt till de, som precis som jag fick igår, har fått slösa en massa papper på att skriva ut en massa bilder och kommentarer.

Om Författaren:
Jacob Gudiol är leg. sjukgymnast och civilingenjör utbildad i Lund. Han håller föreläsningar inom träningsfysiologi och "idrott och kost" på sjukgymnastutbildningen i Lund. Jacob är även fd elitspelare i fotboll och är steg 2 utbildad styrkeinstruktör inom SKKF Mer om Jacob..
Copyright © traningslara.se Materialet får skrivas ut och användas för personligt bruk och i skolundervisning i grundskola och gymnasiet. Användning i andra undervisningssyfte är ej tillåten utan tillstånd från författaren

Relaterade inlägg:

  1. Sidan uppdaterad (med info för er med problem)
  2. Traningslara.se är nu anpassad för mobil surfing..
  3. Problem med vårt webbhotell – sidan långsam…fortfarande
  4. Sidan bör vara snabbare nu – byte av databasserver

En kommentar till “Sidan är återigen anpassad för utskrift”

  • 1
    Daniel skriver:

    Underbart.
    Då kan man börja tapetsera omklädningsrummet med fin-fina artiklar.

    Tack för en bra sajt, den bästa artikelsida, om träning och dyl., jag har stött på.

Lämna en kommentar

Connect with Facebook

Håll dig uppdaterad...
Få våra senaste inlägg via RSS, E-mejl eller på Facebook
Svårt att hitta det du söker?
Samarbetspartner
SLUMPMÄSSIGA INLÄGG
ETIKETTER
SENASTE INLÄGGEN PÅ BLOGGAR VI FÖLJER